Zadzwoń

Projektowanie wnętrz

Cube Aneta Opioła

Projektant wnętrz
Czy warto ?

Przecież sam znasz się najlepiej, wiesz co Ci się podoba, dlaczego ktoś miałby narysować to co Ty masz w głowie i dostać za to pieniądze? Masz wiedzę potrzebną do projektu mieszkania. Jeśli nie to przecież jest tyle dostępnych czasopism, które pozwolą Ci zagłębić temat do granic wieloletnich studiów architektury wnętrz. W dzieciństwie nawet coś zbudowałeś w Sims i byłeś najlepszy!

 

Czy aby na pewno?

 

Przy tak ważnej i zobowiązującej decyzji jaką jest zakup i aranżacja domu, projektant wnętrz powinien być “must have”!

 

1. Wiesz co Ci się podoba – to przecież jasne. Lubisz surowy skandynawski styl, ale nic się nie stanie jak dodasz trochę barokowych ornamentów. Architekt wnętrz ustrzeże Cię przed pomieszaniem z poplątaniem. Czy to znaczy, że narzuci Ci co ma Ci się podobać a co nie ? Absolutnie . Najpewniej połączy zachcianki, w bardzo logiczny/ awangardowy sposób, tak aby wilk był syty i owca cała.
Należy też pamiętać, że jest się też najobiektywniejszym, w momencie gdy sprawa Cie nie dotyczy bezpośrednio. Ty będziesz przynosił i na siłę wkomponowywał w domowym zaciszu wszystko co wzbudza jakiekolwiek emocje, ja obiektywnie odpowiem “wystarczy”. Czasem warto zapytać o zdanie kogoś innego, niż siebie.

 

2. Projektowanie wnętrz związane jest artystyczną duszą, ale to nie tylko moje hobby – To moja praca. Czy zastanawiamy się czy lekarz potrzebny jest przy chorobach? Przeciąż każdy z nas, mniej lub więcej wie co mu dolega, a apteki oferują całkiem spory wachlarz leczniczych proszków. Każdy z nas ma własny zawód i jest do niego przygotowany w określony sposób. Nie zapominajmy że żeby być architektem wnętrz, nie wystarczy być “artystyczną duszą”. Droga zaczyna się już na wieloletnich studiach, a wiedzę trzeba wciąż uzupełniać na dodatkowych kursach, szkoleniach. Dodatkowo prezentowane wizualizacje stworzone są przez wyspecjalizowane programy, których możliwości są nieporównywalne z Sims-ami.

 

3. Czy to nie rozrzutność, mając tyle wydatków, fundować sobie kolejny? Na temat zarobków architektów powstało wiele legend. Niewiele się jednak mówi o realnych korzyściach wynikających z takiej współpracy. Otóż możesz zaoszczędzić np. przy zakupie mieszkania większość deweloperów daje swoim klientom możliwość prze-aranżowania ścian i przyłączy według własnego pomysłu. Warto z tego skorzystać! Na tym etapie można jeszcze wszystko, co w gotowym mieszkaniu kosztowałoby prawie 10 razy więcej! Dodatkowo trzeba pamiętać, że zanim zaczniecie budować wnętrze w realu, wszystko już będzie ustalone w świecie 3D, co niweluje koszty niewłaściwych decyzji. Można śmiało założyć, że doświadczony projektant pozwoli Państwu tak zoptymalizować koszty materiałów i usług, że zniweluje to inne, niepotrzebne czy chybione wydatki. Dodam również, że projektant wnętrz, wynosi zwykle 1-2% całkowitej przygody z zakupem i zaaranżowaniem naszych 4 kątów.

Usługi

1

UKŁAD FUNKCJONALNY

a nawet 2-3 ! (zależy to od rodzaju pomieszczenia i możliwości jakie mamy, generalnie w przypadku kuchni będzie ich zawsze więcej niż np w przypadku sypialni).

2

PROJEKT KONCEPCYJNY I FUKCJONALNY

przedstawiony na fotorealistycznych wizualizacjach oraz informacje odnośnie użytych materiałów.

3

RYSUNKI
TECHNICZNE

oraz specyfikację materiałów wykończeniowych i elementów gotowych. Elektryka, WOD-KAN, rysunki dla stolarzy płytkarzy itd

4

WIZUALIZACJE
REKLAMOWE

Narzędzie, jakim są wizualizacje architektoniczne, jest nieocenioną pomocą przy skutecznej promocji projektu.

5

PROJEKT
ELEWACJI

Integruje zewnętrze z wnętrzem. Jest pierwszą rzeczą, na którą uwagę zwrócą Twoi goście, warto by się o nią zatroszczyć.

6

HOME
STANDING

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość, niewielkim nakładem pracy i finansowym a nie wiesz jak się za to zabrać to z chęcią Ci pomogę!